Гарні нігті здавна є невід’ємною частиною жіночої краси. Без гарних і доглянутих нігтів неможливо уявити жодну жінку, що стежить за своєю зовнішністю. Сьогодні нігті - це самостійна окраса. Тому у більшості з нас давно налагоджені контакти не тільки з гарною перукаркою, але й з манікюрницею, і ми залишаємо чималі гроші в салонах краси, витрачаємо їх на художній розпис нігтів, нарощування або пірсинг, шукаємо свій стиль. А найбільш далекоглядні наважуються записатись на курси манікюру та педикюру, або, що ще цікавіше, - на курси художнього розпису нігтів.

Ці останні, мабуть, мають рацію: манікюр, педикюр, художній розпис нігтів завжди були і будуть затребувані, навіть якщо вся клієнтська база - це родичі, друзі і сусіди. Сьогодні клієнтки достатньо досвідчені, і хочуть не тільки в свято відмінно виглядати, але й сяяти в будні. Дійсно хорошого майстра художнього розпису нігтів, що має смак, підхід до клієнтів, фантазію і відмінно поставлену руку, з радістю візьмуть в будь-який салон краси, і вуаля: ці ж чималі гроші вже не ВИ платите, а ВАМ платять! Правда, щоб стати таким майстром, потрібно не тільки мати хорошу підготовку в різних стилях розпису, а й вміти їх комбінувати, а також - виконувати роботу настільки швидко і якісно, наскільки дозволяє матеріал. Всім премудростям в домашніх умовах навчитися просто неможливо, тому курси художнього розпису нігтів - це "паличка-виручалочка" і для новачка, і для майстра, який хотів би опанувати незнайому техніку.

Сьогодні майстри Центру навчання "Ві-Ледіс" (місто Львів) розповідають про різні види художнього розпису нігтів та дизайну взагалі, яким навчають на курсах Центру.

Художній розпис нігтів

Цей вид декорування по праву вважається найпопулярнішою технологією дизайну манікюру та основою інших технік нейл-арту. Художній розпис нігтів дозволяє прикрасити їх будь-якими малюнками - абстрактними, рослинними, стилізованими мотивами тваринного світу, або навіть цілими картинами. Художній розпис нігтів можна виконати на натуральних нігтях, нарощених, тіпсах - техніка все це дозволяє. Художній розпис нігтів ні в чому не обмежує фантазію майстра, і дозволяє використовувати, крім акрилових фарб і лаків, різні матеріали - блискітки, фольгу, кольорову пудру і багато іншого. Найпростіші техніки художнього розпису нігтів цілком реально освоїти вдома, але створювати складні тони, розтушовування, спецефекти, композиції Вас зможе навчити тільки практикуючий майстер.

Акварельний розпис нігтів

Це, мабуть, найбільш "повітряна" техніка, яку вирізняють прозорість і розмитість зображення, м'яка зміна кольорів. Ніжні акварелі відмінно поєднуються з білими й прозорими матеріалами для моделювання нігтів, кольоровими і вітражними гелями для дизайну. Особливо виграшно в такій техніці виглядають цілісні малюнки, розділені на ділянки для кожного нігтя окремо. Акварель ідеально передає різні стани природи і служить гарним матеріалом для зображення квітів і пейзажів.

Акваріумний дизайн

Нічого спільного з рибками і водоростями цей вид нейл-арту не має. Акваріумний дизайн означає створення рельєфного зображення, яке зверху перекривається прозорим акрилом. Це забезпечує "скляний", "акваріумний" ефект: об'ємні зображення, стрази або будь-які інші прикраси ніби світяться зсередини нігтя. При цьому ніготь в цілому має звичайну товщину, тобто верхній шар нігтя перед нанесенням малюнка видаляється. Акваріумний дизайн є досить складним, вимагає спеціальної підготовки, тому навчитися всіх хитрощів Ви зможете тільки під наглядом досвідченого майстра.

Китайський розпис нігтів

Техніка китайського розпису нігтів недарма вважається однією з найбільш вишуканих. Вона дозволяє створювати дивовижної краси малюнки і перетворювати нігті в міні-шедеври мистецтва, навіть стає шкода, що вони настільки недовговічні. Особливо гарними виходять квіткові мотиви і образи природи: саме наслідуючи природу, китайський живопис перейняв гру кольорів і відтінків, їх плавне перетікання. У китайському розписі нігтів значна увага надається вибору кольорів дизайну і ретельності виконання, якості пензлів і акуратності мазків. На курсах учні вчаться створювати легкий і тонкий малюнок за допомогою пензликів і фарб. Найчастіше на нігтях зображуються метелики, квіти і бутони хризантем, троянд, лотосів.

Акрилове ліплення

Ліплення акрилом - один із найпопулярніших видів дизайну нігтів. На кожен день воно не дуже підходить: нігті з рельєфом заважають робити елементарні речі, залишають стрілки на колготках, навіть можуть стати причиною травматизму. Однак, якщо з ними поводитися акуратно, для весілля або іншої події кращого і красивішого дизайну не існує. Ліплення з акрилових кульок відмінно доповнює загальний образ, виглядає дуже яскраво і ефектно, і є чудовим аксесуаром. Особливо добре ліплення виглядає, якщо його виконати не на всіх нігтях, а на великому або безіменному пальці руки або обох рук, можна навіть зробити ліплення несиметрично. Решта нігтів просто фарбуються лаком, близьким за тоном. Якісне акрилове ліплення також можна виконати лише після тривалої практики, адже воно вимагає ретельності і акуратності, уміння поводитися з матеріалом, а також навичок художника, або навіть скульптора.

У місті Львові ось уже п'ять років діє Центр навчання "Ві-Ледіс", викладачі якого навчають учениць всіх хитрощів художнього розпису нігтів на спеціальних курсах, і заодно дають спробувати свої сили на запрошених моделях. Так і потренуватися можна, і навчитися добре малювати, і професію знайти, і навчитися заробляти, поєднуючи корисне із приємним.